Lis 28
2016

Jak funkcjonuje ozonator?

Ozonator to urządzenie służące do ozonowania, czyli uwalniania aktywnego ozonu w celu oczyszczenia, dezynfekcji, odgrzybienia czy usunięcia wilgoci i grzybów. Rozwiązanie to sprawdza się w wielu sytuacjach i może być używane w domach mieszkalnych, autach, a także obiektach o charakterze publicznym.

ozon3

Jak wybrać ozonator?

Na rynku można spotkać ozonatory różniące się wielkością i funkcjonalnością. Każda alternatywa dostosowana jest do konkretnych działań związanych z ozonowaniem – inaczej rzecz ujmując, inne urządzenie należy wykorzystać w przypadku ozonowania samochodu, mieszkania, pomieszczeń o charakterze publicznym czy też magazynów żywnościowych.
Ogólnie rzecz ujmując, ozonowanie to przedsięwzięcia, które może być stosowane wszędzie. Za pomocą generatora ozonu rozpylany jest ozon, który posiada właściwości sterylizujące, dezynfekujące i odświeżające.

Jak wiadomo ozon w naturalnej postaci jest bezbarwnym gazem, w którego skład wchodzą trzy atomy tlenu. Ozon znajduje się przede wszystkim w powietrzu, najwięcej tego pierwiastka występuje po wyładowaniach atmosferycznych, czyli po burzy. Powietrze wtedy staje się świeże i rześkie.
Podobnie jest w przypadku ozonowania za pomocą generatora ozonu, aczkolwiek w tym przypadku używany jest ozon uzyskany sztucznie. Należy jednak podkreślić, że ozon przeznaczony do użytku w generatorach posiada takie same właściwości jak ozon naturalny.

Istotną kwestią jest wybór ozonatora. Każde urządzenie do ozonowania posiada określone właściwości techniczne, dotyczące przede wszystkim ilości rozpylanego ozonu. Wbrew pozorom wybór nie powinien być przypadkowy, niewłaściwie dobrany ozonator może przynieść efekty odwrotne do pożądanych. Bardzo ważne jest także odpowiednie stężenie ozonu.

Ozonowanie najczęściej jest stosowane w celu dezynfekcji klimatyzacji w samochodach, mieszkaniach, piwnicach, magazynach, hotelach i innych pomieszczeniach. Ozonowaniu poddawana jest także żywność – działanie to umożliwia przedłużenie jej trwałości i ochronę przed psuciem. Dzięki ozonowaniu zniwelowane zostają nieprzyjemne zapachy, a także wiele bakterii, wirusów i grzybów, stanowiących realne zagrożenie dla zdrowia człowieka.

Dziękujemy firmie Korona Ozon za udostępnienie do testów ozonatora Zdrowy Dom.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Comments are closed.