maj 20
2023

Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim

wnętrze w stylu industrialnym

Styl skandynawski to ostatnio bardzo modny nurt w aranżacji wnętrz. Wiąże się on z minimalizmem, harmonicznym układem przestrzeni, a także z demokratycznym dostępem do przyjemności wynikających z estetyki. Jego założenia odwołują się do czystości, minimalizmu i oryginalności. Prostota charakteryzuje się lekkością, luźną układanką form, oszczędnością w dodatkach i ergonomiczną funkcjonalnością. Wybór mebli powinien być nowoczesny i stonowany, z wysokiej jakości organicznymi materiałami.

Kolory są stonowane i tylko pastelowe, często monochromatyczne. Dodatkowymi detalami w stylu skandynawskim są naturalne i naturalnie wyglądające materiały, jak drewno, wełna, skóra lub bawełna, a także włókno sizalowe. Wystrój wnętrz w stylu skandynawskim to połączenie przyjemnych w dotyku materiałów z dużą ilością światła naturalnego, które odgrywa istotną rolę w aranżacji wnętrz. Ostatnim szczegółem jest odejście od tego nurtu aż do uzyskania proporcji i dobrego wyważenia wnętrza.

Komu można polecić urządzenie domu w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski jest bardzo uniwersalny i pasuje do różnych grup wiekowych i stylu życia. Polecić go można osobom ceniącym minimalizm, urządzanie wnętrz w czystych świeżych tonach i prostych formach. Z pewnością będzie to dobre rozwiązanie dla osób które lubią jasne pastelowe kolory lub łączenie jasnych barw z naturalnymi materiałami. Idealnym narzędziem będzie dla nich skandynawski styl, który oferuje dużo światła i przestronności. Przestrzeń będzie wyglądać na uporządkowaną i zrelaksowaną, a całość połączy w sobie komfort z radością i energią.

This entry was posted in Projekty wnętrz. Bookmark the permalink.

Comments are closed.