maj 12
2014

Co wybrać – kabinę prysznicową czy wannę?

wanna NeronaPlanując wystrój i wyposażenie swojej łazienki, wcześniej czy później stanie przed dylematem wanna czy kabina prysznicowa? Zarówno jedne jak i drugie mają swoje plusy i minusy a co za tym idzie swoich zwolenników i przeciwników. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby posiadanie i wanny i kabiny, jednak w większości łazienek w mieszkaniach nie ma takiej możliwości ze względu na ich zbyt małą powierzchnię. W o wiele lepszej sytuacji prysznicznajdują się właściciele domków, którzy już w momencie ich projektowania mogą zapewnić odpowiedni duży metraż łazienki. Warto również rozważyć zakup urządzeń łączących w sobie funkcjonalność i kabiny i wanny. Niestety jak na razie są one stosunkowo drogie i nie każdego na nie stać.

Choć ostateczny wybór pozostaje kwestią indywidualnych potrzeb i gustów, przeanalizujmy plusy i minusy wanny i kabiny prysznicowej. Tak naprawdę oba te urządzenia mają identyczne zadania: zapewnić nam możliwość zadbania o higienę własnego ciała a także pozwolić na odrobinę relaksu i odprężenia. Po pierwsze dla wielu osób wanna oferuje możliwość bardziej komfortowego mycia. Po ciężkim dniu pracy nie ma nic bardziej relaksującego niż gorąca kąpiel z dodanymi do wody olejkami zapachowymi. Są jednak osoby, które zamiast wylegiwania się w wannie wolą szybki prysznic. Te na pewno bardziej zadowolone będą z kabiny prysznicowej. Oferuje ona zdecydowanie większą funkcjonalność w tym zakresie. Biorąc prysznic w wannie trudno nie zachlapać najbliższej okolicy. Innym ważnym argumentem nad którym należy się zastanowić, jest kwestia samych kosztów użytkowania. Czasy gdy woda było stosunkowo tania, niestety odeszły w zapomnienie. W większości mieszkań gorąca woda doprowadzana przez miejskie wodociągi jest bardzo droga. Kogo zatem stać na codzienne kąpiele z pianką? W tym przypadku o wiele oszczędniejszą formą zapewnienia sobie higieny i relaksu jest właśnie prysznic (zobacz meble łazienkowe na castorama.pl).

Na ostatecznym wyborze oprócz naszych potrzeb, zaważą także nasze możliwości finansowe oraz wielkość łazienki jaką dysponujemy. Warto jednak dokładnie przeanalizować wszelkie aspekty jeszcze przed dokonaniem zakupu.

This entry was posted in Projekty wnętrz. Bookmark the permalink.

Comments are closed.