paź 16
2014

Design w łazience – sprawdź najnowsze modele mebli

Z całą pewnością, łazienka jest miejscem, w którym spędzamy dość dużo czasu. Chwila intymności, przyjemna gorąca kąpiel i podstawowe zabiegi pielęgnacyjne. Tak mijają kolejne minuty. Dla wielu osób, godzina spędzona w tym pomieszczeniu to norma. Czy Ty również zaliczasz się do tej grupy?
Większość z nas stara się, aby łazienka wyglądała estetycznie i stylowo. Oprócz glazury i ceramiki łazienkowej, zwracamy uwagę na meble. W wielu mieszkaniach niewielkie rozmiary łazienek ograniczają do zakupu szafki, jakiejś półki czy regału. I to wszystko! Te ograniczenia, powodują, że w łazience zaczyna się robić ciasno i mało komfortowo. Wybór mebli łazienkowych to sprawa kluczowa. Wielu producentów mebli dostrzegając ten problem, stara się znaleźć i zaoferować klientom, zadowalające rozwiązania. Meble łazienkowe powinny wypełniać przede wszystkim te przestrzenie, z których w łazience nie korzystamy. Są to np. różnego typu wnęki, narożniki, które można w ciekawy sposób zagospodarować.Na pewno można wykorzystać przestrzeń od podłogi aż do samego sufitu. Największą furorę robią smukłe, niezbyt głębokie szafki wiszące, w różnych rozmiarach, które nie zabierają wiele przestrzeni, a nadają wnętrzu nowoczesny wymiar. Dużym zainteresowaniem cieszą się meble pokryte laminatem. Połyskujące szafki, płytki i lustro optycznie powiększą pomieszczenie. Są dość łatwe w czyszczeniu. Pomocne będą różnego typu szklane półki ze szkła hartowanego. Na nich postawimy większość kosmetyków, których używamy na co dzień, nie potrzebne nam do tego przcież szerokie blaty. Świetnie sprawdzą się wieszaki łazienkowe, podwieszane koszyczki, czy stalowe regały.
Mała łazienka to dość spory problem dla jej użytkowników. Połowę miejsca zabiera pralka, drugą kabina prysznicowa albo wanna. Nic dziwnego, że meblowanie tak ograniczonej przestrzeni jest nie lada wyzwaniem. Idealnie sprawdzą się małe, kompaktowe meble. Pamiętać należy, że w małych wnętrzach preferowana jest monochromatyczność. Zbyt wiele deseni, wzorów może przytłoczyć i zmniejszyć pomieszczenie łazienkowe. W końcu warto zwrócić uwagę na funkcjonalność mebli tj. pojemna szafka połączona z umywalką.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Comments are closed.