lut 06
2020

Nowoczesne rozwiązania elewacji budynków

Branża budownicza prężnie się rozwija. Można stwierdzić to choćby, obserwując coraz nowsze inwestycje w największych miastach naszego kraju. Takiej wzmożonej aktywności budowlanej, towarzyszy rozwój technologiczny. Dzięki temu wdrażane są coraz ciekawsze i zaskakujące rozwiązania. Powstające biurowce, osiedla mieszkalne i inne obiekty zaskakują nas swoim wyglądem, ergonomicznością i pomysłem architektonicznym. Większość budowli oglądamy z zewnątrz.

Stąd też naszą uwagę przyciąga nie tylko architektura, ale przede wszystkim materiały elewacyjne w obrębie projektu. Dziś projektanci nie obawiają się wdrażania odważnych koncepcji. Elewacje mogą tworzyć np. pofałdowaną stalową lub szklaną strukturę. Nowoczesne biurowce fascynują nieregularnością fasad, co z pewnością było ogromnym wyzwaniem konstrukcyjnym. Do budowy takich obiektów używa się innowacyjnych systemów, a przy tym wykorzystuje również wiele atrakcyjnych detali architektonicznych, specjalnie zaprojektowanych na potrzeby inwestora.

Elewacje tych budynków są rozmaicie wykończone: np. z półprzejrzystego kryształu, czy eternitu. W nowoczesnym budownictwie domków jednorodzinnych obserwowany jest również technologiczny przełom. Zmiana trendów polega na stosowaniu prostych brył z efektownymi elementami , uzupełnianymi nowoczesną elewacją. Obecnie produkuje się bardziej wytrzymałe materiały oraz o wiele bardziej solidne sposoby zamocowań. Elewacje pokrywane plastikowymi sidingami albo zdobnymi tynkami są dziś przestarzałe. Stalowe wykończenia i szkło to współczesne trendy. Niejednokrotnie wykorzystywane są również okładziny z drewna, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Comments are closed.