sty 23
2014

Pompy Membranowe – Szeroki wybór, Kup na Chemoogle.pl

pompa-membranowaJednym z najpowszechniejszych rodzajów pomp pneumatycznych, jakie pojawiły się na świecie są pompy membranowe. Są to pompy objętościowe, co oznacza, że organem roboczym jest gumowa lub plastikowa membrana poruszana za pomocą dźwigni. Tak więc, ich działanie opiera się właśnie o ruch membran, które wraz z dopasowanymi zaworami na wlocie i wylocie pompy, wytwarzają efekt ssania na stronie ssawnej i tłoczenia na stronie tłocznej pompy. Zjawisko to wprawia tłoczona ciecz w ruch i pompa zaczyna działać.

Urządzenia tego rodzaju produkuje się głównie z aluminium, stali nierdzewnej czy polipropylenu, czyli materiałów nie wchodzących w reakcje z większością cieczy, przez co są w stanie przenosić różne typy materiałów.

chemooglePompy membranowe

Chemoogle S.C.
ul. Kokoszków 24A
34-400 Nowy Targ
NIP: 7352858145
Tel. 75 640 9001
Zamówienia on-line: http://www.chemoogle.pl/

Dobrze wykonaną pompę, charakteryzuje to, że każdy z elementów tych maszyn jest ze sobą trwale połączony w solidną, mocną konstrukcję, co zapewnia jej długotrwałą eksploatację. Poza tym, do ich właściwości zaliczyć można łatwość regulacji, dzięki czemu praca z nimi jest wygodna i pozwala na szybkie i dokładne osiągnięcie zamierzonych celów. pompy-membranowePodstawowe zalety pomp to ich prosta budowa, niska awaryjność oraz samo zasysanie, które nie wymaga odpowietrzania urządzenia. Niewątpliwie dużym plusem jest także to, że pompy membranowe mogą pracować na sucho oraz nie wymagają elektryczności. Posiadają one również możliwość pompowania cieczy zawierających zawiesiny i o dużej gęstości i lepkości. Kolejnym atutem tego urządzenia jest również to, że jest dostępne w wielu wykonaniach materiałowych np. aluminium, teflon, żeliwo lub stal nierdzewna.

Pompy membranowe często są wyposażone w specjalne układy sterowania. To dzięki nim ich obsługa odbywa się niemal automatycznie, dzięki możliwości liczenia cykli pracy. Taka funkcja pozwala na dokładne dozowanie pompowanych cieczy. Na rynku dostępne są także urządzenia tego rodzaju zasilane sprężynowym powietrzem, który eliminuje zagrożenie zwarcia elektrycznego i kwalifikuje pompy do wielu aplikacji w strefach zagrożenia wybuchowego. Sam sposób ich działania jest niemal identyczny jak i pomp zasilanych energią elektryczną, a jedyna różnica polega na innym źródle zasilania, którym w ch przypadku jest właśnie sprężone powietrze.

Pompy membranowe znajdują różnorodne zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu od ceramicznego, budowlanego, spożywczego, przez chemiczny, farbiarski, aż do okrętowego, górniczego i farmaceutycznego oraz w wielu innych. Zakup tego typu urządzenia jest zdecydowanie idealną inwestycją z punktu ekonomicznego, ponieważ pompy te dzięki zoptymalizowanej konstrukcji nie wpływają znacząco na obciążenie sieci sprężonego powietrza.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Comments are closed.