Według opinii firm zajmujących się coachingiem pracowników, odpowiednie środowisko pracy ułatwia zaangażowanie się w realizowane projekty oraz w emocjonalne związywanie się z firmą. Mając taką świadomość coraz więcej właścicieli dużych i średnich firm zwraca uwagę na to, że odpowiednia aranżacja wnętrz pomaga im powstrzymać rotację wśród pracowników z krótkim stażem pracy. Paradoksalnie, często dla pracowników długo pracujących w jednym miejscu ta kwestia ma drugorzędne znaczenie.
Aranżacja wnętrz takich jak kuchnia pracownicza, zaplecze oraz same biura ma często duże znaczenie w podejmowaniu przez pracownika decyzji o podjęciu współpracy z firmą. Gdy otoczenie jest tworzone w sposób przemyślany, kandydat będzie patrzył na firmę w sposób, który podsunie mu odpowiednia aranżacja wnętrz.
Jeśli przestrzeń biurowa będzie jasna, pełna kwiatów oraz ciekawie ułożonych biurek, będzie przywodziła na myśl profesjonalizm oraz fachowość. Jeśli natomiast będzie ciemne z powodu małych okien przepuszczających niewiele światła, biurka będą stłoczone w jednym miejscu, będzie rodziło się odczucie zapracowania oraz możliwości wyzysku.
Jak widać, odpowiednia aranżacja wnętrz może sprawić, że firma niezależnie od specjalizacji i pozycji na rynku może dużo zyskać zarówno na wydajności pracowników jak i na opinii klienta.